Blog

Kiedy należy złożyć deklarację Intrastat?

intrastat

Intrastat jest nieodłącznym elementem handlu towarami między państwami Unii Europejskiej. Dzieje się to na dość dużą skalę, w związku z czym powinno się go odpowiednio kontrolować – właśnie w tym celu powstał obowiązek składania odpowiednich oświadczeń dotyczących dochodu. System ten obliguje wszystkie kraje członkowskie, które muszą dostosować się do obowiązujących norm. Zobowiązani do składania deklaracji Intrastat są wszyscy przedsiębiorcy oraz podatnicy VAT dokonujący importu i eksportu towarów z innych państw UE.

Czytaj dalej…

Dodano

Kogo obowiązuje deklaracja Intrastat?

Deklaracje intrastat

Rynek na całym świecie opiera się przede wszystkim na handlu. Nie tylko wewnątrz danego kraju, ale również poza nim. Import i eksport towarów znacząco wpływa na wzrost obrotów firm, które dokonują wymian między innymi państwami. Niekontrolowanie tych działań mogłoby generować spore straty – właśnie dlatego powstał Intrastat. System zarządzany jest przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie i ma na celu kuratelę tego obszaru gospodarki. Obowiązuje on nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej – wszyscy jej członkowie muszą się do tego odpowiednio dostosować oraz wdrożyć ustalone zasady w życie.

Czytaj dalej…

Dodano

Skontaktuj się z nami

ul. Opłotki 1

80-730 Gdańsk

tel. / fax

58-305-65-16

    imię i nazwisko

    e-mail

    wiadomość

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności naszego serwisu. Administratorem danych osobowych jest agencja celna Amicus, ul. Opłotki 1, 80-730 Gdańsk.